7 مزیت نصب اسپویلر اتومبیل

مزیت های نصب اسپویلر خودرو
آیا تا به حال فکر کرده اید که یک اسپویلر اتومبیل فقط برای نمایش است، اما پس از خواندن پست زیر، ممکن است بخواهید فوراً یک اسپویلر اتومبیل را نصب کنید تا هم در هزینه و هم در زندگی صرفه جویی کنید

آیا تا به حال فکر کرده اید که یک اسپویلر اتومبیل فقط برای نمایش است،
اما پس از خواندن پست زیر، ممکن است بخواهید فوراً یک اسپویلر اتومبیل را نصب کنید تا هم در هزینه و هم در زندگی صرفه جویی کنید

آیا هنوز نمی دانید که چرا نصب اسپویلر در ماشین شما اینقدر مهم است؟
گرفتن یا سفارشی کردن ماشین خود با اسپویلر مزایای زیادی دارد که تجربه رانندگی روان و باورنکردنی را برای شما به ارمغان می آورد.
نقاطی در ماشین شما وجود دارد که می توانید تصمیم بگیرید که این لوازم جانبی مانند بالای صندوق عقب، جلوی ماشین، لبه ماشین و سمت بال مخصوص ماشین های مسابقه ای را قرار دهید.
هر نقطه ای که باشد، اسپویلر نقش مشخصی دارد و مزایای زیادی دارد.

مزیت های نصب اسپویلر خودرو
مزیت های نصب اسپویلر خودرو


ابتدا بیایید ببینیم اسپویلر چیست ؟

اسپویلر چیست ؟

اسپویلر برای اولین بار در اتومبیل های مسابقه ای در دهه 70 رایج شد ، یک قطعه کمکی متداول است که در همه انواع اتومبیل ها ارائه می شود. در حالی که اضافه کردن اسپویلر به خودرو قطعا سبک شخصی سازی شده را به آن می بخشد، اما فواید متعددی از اسپویلر در خودروها وجود دارد.

مایلید در مورد اینکه اسپویلر چیست بیشتر بدانید؟ اینجا کلیک نمایید

نحوه عملکرد اسپویلرها

هدف از اسپویلر این است که خودرو را آیرودینامیک تر کند. 
در حالی که اکثر اسپویلر خودرو به عقب خودرو متصل هستند، برخی از آنها را می توان در جلو خودرو نیز پیدا کرد. 
انواع و موقعیت های مختلف اسپویلرها می تواند تأثیرات متفاوتی بر عملکرد خودروی شما داشته باشد. 
بیشترین تاثیر بر کشش ایجاد شده بین خودرو و جاده است. 
اسپویلرها به عنوان وسیله ای برای ایجاد جریان هوای بهتر در اطراف و بالای خودرو عمل می کنند که منجر به چسبندگی بهتر در جاده می شود. 
به این ترتیب، کنترل سریع‌تر خودروها بدون نیاز به وزن اضافی آسان‌تر است.

مزایای اضافه کردن اسپویلر به ماشین شما

اضافه کردن اسپویلر به وسیله نقلیه خود به افزایش پایداری ترمز خودرو نیز کمک می کند. اسپویلر نیروی رو به پایین را در پشت خودرو افزایش می دهد که هم کشش و هم توانایی ترمزگیری را افزایش می دهد. حتی در سرعت‌های بالاتر، رانندگان زمان ترمزگیری راحت‌تری دارند و با اضافه شدن اسپویلر رانندگی را ایمن‌تر می‌کنند.

 با افزودن اسپویلر به وسیله نقلیه شما، بهره وری سوخت نیز می تواند تحت تأثیر قرار گیرد. این امر به ویژه در مورد خودروهایی که دارای اسپویلر جلو یا سدهای بادی هستند صادق است. این نوع اسپویلرها هوا را به اطراف خودرو فشار می دهند و نیروی کشش را کاهش می دهند. به همین دلیل، خودرو برای حرکت به جلو نیاز به مصرف انرژی و سوخت کمتری دارد.

مجموعه ای از وسایل نقلیه جدید و دست دوم ما با اسپویلر نصب شده در دسترس هستند. اگر علاقه مند به رانندگی آزمایشی یک وسیله نقلیه با اسپویلر هستید، موجودی ما را بررسی کنید و برای تعیین  وقت تست رانندگی با ما تماس بگیرید . همچنین می توانید در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد خودروهای موجود ما با ما تماس بگیرید. اگر علاقه مند به نصب اسپویلر روی خودرویی هستید که از قبل دارید، خوشحال می شویم که در سفارش قطعات یا حتی نصب آن برای شما کمک کنیم.

1. کاهش لیفت

مزایای نصب اسپویلر اتومبیل
کاهش لیفت یکی از مزایای نصب اسپویلر اتومبیل

یکی از مزایای مهم افزودن اسپویلر به ماشین شما این واقعیت است که باعث کاهش بلند شدن ماشین از سطح زمین می شود و نه تنها این کار را انجام می دهد، بلکه این کار را بدون اضافه کردن وزن بیشتر به ماشین انجام می دهد.

مزیت آن این است که به پایدار ماندن خودرو در سرعت‌های بالاتر کمک می‌کند، که معمولاً نوعی رانندگی است که خودروهای که اسپویلر روی آن‌ها است دوست دارند انجام دهند، بنابراین افراد کمتر کنترل خود را از دست می‌دهند.

علاوه بر این، می تواند با اضافه کردن وزن اضافی، کشش را بدون تأثیر بر عملکرد خودرو بهبود بخشد که واقعاً به افزایش ضریب پایداری کمک می کند.

2. افزایش ثبات با اسپویلر اتومبیل

یکی از مزایای اصلی نصب اسپویلر در خودرو، وجود کشش متعادل به خصوص زمانی که در حداکثر سرعت هستید، است. 
وقتی سرعت حرکت ماشین شما بیشتر از 70 مایل در ساعت باشد، ماشین شما در برابر باد آسیب پذیر است. 
فشار بیش از حد هوا رانندگی را چنان سخت می کند که حتی ممکن است از کنترل خارج شود. 
به همین دلیل است که داشتن اسپویلر عقب آن ثبات و استحکام مورد نیاز در جاده را به شما می دهد.

 نصب اسپویلر در خودروی شما باعث پایداری آن در برابر فشار هوا در حداکثر سرعت می شود

3. آنها می توانند شگفت انگیز به نظر برسند

ظاهری زیبا یکی از مزایای نصب اسپویلر اتومبیل
ظاهری زیبا یکی از مزایای نصب اسپویلر اتومبیل

اضافه کردن اسپویلر به یک ماشین می تواند یک وسیله نقلیه را کاملاً متحول کند،
آن را به سطح بعدی برساند و آنها پتانسیل این را دارند که واقعاً عالی به نظر برسند، همانطور که تصویر بالا نشان می دهد.

اسپویلرها معمولاً در خودروهای اسپورت فوق‌العاده به نظر می‌رسند، زیرا فقط با زیبایی ظاهری آن‌ها مطابقت دارند، اما حتی برخی از وسایل نقلیه دیگر نیز با اضافه شدن یک اسپویلر می‌توانند عالی به نظر برسند، این واقعاً به ظاهر خودرو بستگی دارد.

در نهایت، از نظر جذابیت زیبایی شناختی، استایل زیبا و متفاوتی به خودرو شما میبخشد

درست مانند روشی که بیشتر مردم فکر می کنند اسپویلر برای آن ساخته شده است، که به ماشین شما نمایی فوق العاده و ظاهری شیک ببخشد .
 از آنجایی که اسپویلر ها در اشکال، رنگ ها و سایر کیفیت ها تنوع دارند،
پس می توانید هر ظاهری که شما را هیجان زده می کند به ماشین خود بدهید.

4. می تواند وزن خودرو را کاهش دهد

کاهش وزن اتومبیل با اسپویلر خودرو
کاهش وزن اتومبیل با اسپویلر خودرو

همانطور که قبلا در لیست به آن اشاره کردیم، وجود اسپویلر روی خودرو در واقع می تواند به وزن خودرو به طور کلی کمک کند، حتی پتانسیل کاهش وزن خودرو را داشته باشد، که با توجه به اینکه شما چیزهای بیشتری اضافه می کنید دیوانه کننده به نظر می رسد.

در حالی که نمی تواند دقیقاً وزن یک وسیله نقلیه را کاهش دهد،
یک اسپویلر عقب نیروی رو به پایین را تا حد فوق العاده ای بهبود می بخشد و اسپویلرهای جلوی کشش را کاهش می دهد و وزن خودرو کاهش می یابد.

اکنون اجزای آن از مواد سبک وزنی ساخته شده اند که واقعاً تفاوت زیادی ایجاد نمی کنند و یک خودروی کمی سبک تر می تواند تجربه رانندگی را افزایش دهد.

5. افزایش دید با اسپویلر

اسپویلر خودرو
افزایش دید یکی از مزایای اسپویلر

 برای اکثر مردم، تصمیم به اضافه کردن اسپویلر به خودرویشان هیچ ربطی به جنبه های ایمنی بالقوه ندارد، با این حال، این یک مزیت اضافی است که ممکن است افراد هنگام استفاده از آن در نظر نگیرند.

یک اسپویلر به ماشین شما منحصر به فرد بودن و دید در جاده را می دهد. این یک لوازم جانبی خودرو موثر است که به سایر رانندگان اشاره ای به مانور قریب الوقوع شما می دهد.

قرار دادن اسپویلر در پشت خودرو می‌تواند دید بیشتری را به عقب خودرو اضافه کند و این اطمینان را ایجاد می‌کند که افراد اطراف آن‌ها را بیشتر از پشت می‌بینند، که در هنگام رانندگی با یک خودروی کوچک‌تر کمک می‌کند.

در برخی از اسپویلرها حتی چراغ های ترمز تعبیه شده است که جنبه ایمنی دیگری را به خودرو اضافه می کند. از این گذشته، آخرین چیزی که پس از افزودن اسپویلر می خواهید این است که ماشین را تصادف کنید که منجر به جابجایی کار در حال انجام شود.

6. در مصرف سوخت صرفه جویی کنید

مزایای نصب اسپویلر
مزایای نصب اسپویلر

در پایان، مزیت اصلی افزودن اسپویلر به خودروی شما، هدفی است که در واقع برای آن ساخته شده است، یعنی تلاش برای کاهش کشش خودرو، که مزایای متعددی برای آن دارد.

مزیت اصلی که کشش کمتر به ارمغان می آورد افزایش بهره وری سوخت است که راهی عالی برای صرفه جویی در هزینه و محیط زیست است و دلیلی است که بسیاری از خودروهای اسپورت آنها را به عنوان روشی برای افزایش کارآمدی آنها استفاده می کنند.

داشتن یک اسپویلر جلو که به عنوان سد هوا عمل می کند شما را از قبض سوخت سنگین نجات می دهد. این به این دلیل است که راندمان گاز را در نتیجه هل دادن هوا در کنار حرکت در هنگام حرکت افزایش می دهد که وقوع درگ را به حداقل می رساند.

۷. کنترل ترمز بهتر

این نوید کنترل خوب و موثر بر روی سیستم ترمز را حتی زمانی که در حداکثر سرعت هستید، می دهد. به دلیل افزایش نیروی رو به پایین، ایمنی شما و عملکرد بهتر ترمز را تضمین می کند.

اسپویلر در اتومبیل های مسابقه ای
نصب اسپویلر در اتومبیل های مسابقه ای

تصادفی نیست که اتومبیل های مسابقه ای چنین اسپویلرهای چشمگیری دارند

اگر شما نیز همانند ما مشتاق نصب اسپویلر روی اتومبیل خود هستید پیشنهاد میکنیم برای مشاهده اسپویلرهای تولید تیم بنیامین اینجا کلیک کنید و خرید خود را انجام دهید

منابع:
. هات کار
. نیجاتو

حتما نظرات و امتیاز خود را به این مطلب برایمان ارسال کنید

4.3/5 - (6 امتیاز)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد میکنیم از مطالب زیر دیدن فرمایید

ادامه مطلب
7 مزیت نصب اسپویلر اتومبیل

7 مزیت نصب اسپویلر اتومبیل

آیا تا به حال فکر کرده اید که یک اسپویلر اتومبیل فقط برای نمایش است، اما پس از خواندن پست زیر، ممکن است بخواهید فوراً یک اسپویلر اتومبیل را نصب کنید تا هم در هزینه و هم در زندگی صرفه جویی کنید